Vi inviterer til et praktisk rettet webinar om generasjonsskifter og mulig gjeninnføring av arveavgift
Dagens regjering virker å være i oppsigelsestiden. Opposisjonen har tatt til orde for å gjeninnføre arveavgiften dersom de får regjeringsmakt. Vi anser det derfor som høyst sannsynlig at arveavgift i en eller annen form vil bli gjeninnført.
Selv om vi ikke tror at en gjeninnføring vil skje over natten, taler mye for å gjennomføre generasjonsskiftet nå.
Mange husker sikkert arveavgiften vi hadde, men det er ingen grunn til å tro at et nytt regelsett vil ha de samme hull og tilpasningsmuligheter.
Bli med på et praktisk webinar hvor vi setter fokus på følgende:
- Dagens regler.
- Formuesskatt som begrunnelse for generasjonsskifter.
- Om arveavgiften kommer – når kommer den?
- Hva slags arveavgift kan vi få?
- Generasjonsskifter i enkeltpersonsforetak og aksjeselskap.
- Overføring av fast eiendom.
Som deltaker får du også disse dokumentene:
- Sjekkliste for opprettelse av aksjonæravtale.
- Sjekkliste for gjennomføring av generasjonsskifte.
Du kan sende inn spørsmål i forkant og underveis i webinaret.
Webinaret er del én av en serie på to deler om generasjonsskifter. Første del gir deg konkret kunnskap om skatt- og avgiftssituasjonen. I del to vil vi se nærmere på arv og skifte i praksis.
Målgruppe: Eksterne regnskapsførere, revisorer, rådgivere, bedriftseiere og privatpersoner som kan vurdere å gi forskudd på arv.
Veiledende godkjenning: 1 time skatterett og 1 time rettslære.
Kursholdere: Advokat Harald F. Strandenæs, advokat Martin S. Johnsen og advokatfullmektig Torstein Feldborg.
Datoer: 3. eller 8. juni. Begge dager fra klokken 13:00-14:30.
Pris: Kr. 990,- som inkluderer kurs, fyldig kursdokumentasjon og sjekklister.
Påmelding til berit@strandenas.no. Husk å føre opp antall deltakere og ønsket dato.