kr

2 timer

Skatt og avgift

Statsbudsjettet 2023

Jonas Gahr Støre lover bråk!

06. oktober klokken 10:00 ble statsbudsjettet for 2023 frem. Vi gjennomgikk viktige forslag og endringer, og kommenterte utviklingen i norsk makroøkonomi 4 timer senere.

Her kan du se vårt webinar, som ble sendt direkte fra klokken 14:00 til 15:30 samme dag som statsbudsjettet ble lagt frem. Bemerk at sendingen begynner ca 30 minutt ut i videoklippet, grunnet nedtelling frem mot direktesending. Kurset gir oppdatering for revisor og regnskapsfører med 2 timer (i tema skatt og avgift)*. For å få kursbeviset godkjent må du avslutningsvis svare på et sett kortfattede kontrollspørsmål.

Du melder deg på ved å kjøpe kurset her, med kjøpesum satt til 0kr.

* Ny revisorlov og forslag til regnskapsførerlov inneholder ikke lenger krav til oppdelte fagområder. Kurset er relevant for utøvelse av yrket for regnskapsfører, revisor og advokat.

Innholdet blir basert på de konkrete forslag som blir lagt frem tidligere på dagen. Men likevel vet vi allerede nå at følgende er sentrale temaer i tiden:

• Innstramminger i fritaksmetoden Monsterskatt, skatten for personlige eiere av aksjeselskap med særlige investeringer
• Skjerping av formueskatten
• Ytterligere «utjevning» mellom «de rike» og «folk flest»
• Kommer likevel arveavgift?
• Nyheter i bolig- og eiendomsbeskatning?
• Viktige tilpasninger
• Endringer i lønnsbeskatningen
• Merverdiavgift
• Bilavgifter
• Grønne skatter

Veiledende godkjenning: 2 timer skatt og avgift.

Webinaret er gratis og påmelding skjer ved å trykke “Bestill dette nettkurset”.