3600 kr
I dette kurset vil vi gå gjennom alt du trenger å vite forbundet med antihvitvaskingsarbeid i regnskaps- og revisjonsforetak

7 timer

Etterutdanning

Laster Arrangementer

« Alle Arrangementer

  • Dette arrangement har allerede funnet sted.

29. september - 18:16

Antihvitvaskingsarbeid i regnskaps- og revisjonsforetak

Vi inviterer til årets hvitvaskingskurs i våre lokaler i Vika. I dette kurset skal vi på en systematisk og praktisk måte gjennomgå hvitvaskingslovens krav til regnskaps- og revisjonsforetak fra A til Å.

Hvitvaskingslovens regler krever at du forstår hvordan hvitvasking skjer, hva som kjennetegner økonomisk kriminalitet og ikke minst hvilke tiltak du må iverksette på ulike kunder. I dette heldagskurset skal vi gå grundig til verks i kravene til risikoklassifisering av kunden, kundetiltak, løpende oppfølging, nærmere undersøkelser og rapportering til Økokrim. Vårt mål er å gi deg konkrete eksempler på kundetiltak i en praktisk virkelighet. Vi gjennomgår også de vanligste feilene Finanstilsynets tematilsyn de siste årene har avdekket, og diskuterer hvordan disse feilene kan unngås på en effektiv måte.

Effektivt hvitvaskingsarbeid krever forståelse for økonomisk kriminalitet, som for eksempel bedrageri, skatteunndragelse, underslag og korrupsjon. I rollen som regnskapsfører og revisor er du særlig utsatt for medvirkningsansvaret, og veien fra hjelpsom rådgiver til medvirker til økonomisk kriminalitet kan være kort. Hvordan bør man håndtere de vanskelige grensegangene?

Kunnskap om hvitvaskingsregelverket er viktig, og brudd på regelverket kan sanksjoneres med gebyrer, men kan i ytterste konsekvens også medføre personlig straffeforfølgelse for den uaktsomme regnskapsfører og revisor. Ta med deg en kollega og bli med oss på kanskje høstens viktigste kurs.

Målgruppe: Statsautoriserte regnskapsførere og revisorer, regnskaps- og revisjonsmedarbeidere, compliance- og kvalitetsansvarlige, hvitvaskingsansvarlige, daglig leder og styremedlemmer i regnskaps- og revisjonsforetak

Detaljer

Dato
19. september
Tid
09:00 - 16:00
Pris
3.600,00kr
Kategori:

Arrangør

Advokatfirmaet Strandenæs AS
Telefon
22832500
E-post
berit@strandenas.no

Sted / Format

Advokatfirmaet Strandenæs
Munkedamsveien 3B
Oslo,0161
+ Google-kart
Telefon
22832500

deltagere

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
deltagere er ikke lengre tilgjengelig
  • Økonomisk kriminalitet
  • Virksomhetsinnrettet risikovurdering
    • Innholdskrav og metode
    • Kunsten å tilpasse risikovurderingen til ditt foretak
    • Særlig om trusler og risiko for regnskaps- og revisjonsbransjen
  • Hvitvaskingsrutiner
  • Særlig om PEP og reelle rettighetshavere
  • Risikoklassifisering av den enkelte kunde
    • Omfang og innhold
    • Den problematiske kunden
  • Red-flag situasjoner og mistenkelige transaksjoner
  • Nærmere undersøkelser og løpende oppfølging
  • Avsløringsforbudet i møte med fratredelse, nummererte brev, heving og kontakt med ny regnskapsfører og revisor
  • Hvilke systemer krever dette av oss?

Mottar deltakerne plansjene som brukes?

Ja, disse sendes ut i etterkant av kurset.

Får man dokumentasjon på kursdeltakelsen?

Kursbevis blir mulig å laste ned via din profilside etter at webinaret er gjennomført, hvor du vil finne det under Kursoversikt i menyen på venstre hånd. Kurset gir godkjente oppdateringstimer.